راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک پارکینگ

فیلتر محصولات نمایش 1 - 20 از 24 نتایج
کشور سازنده
طول میله
تعداد تردد
قابلیت تاشوندگی میله
گارانتی

راهبند اتوماتیک پارکینگ

با توجه به نقش بسیار مهم راهبند اتوماتیک پارکینگ در دنیای امروز و سوالات و ابهاماتی که درباره آنها وجود دارد، در ادامه نگاهی جامع به این موضوع خواهیم داشت. برای دریافت پاسخ سوالاتی از قبیل راهبند اتوماتیک چیست؟ انواع راهبند اتوماتیک؟ هر یک از آنها چه قابلیت هایی داشته و چطور بهترین گزینه را انتخاب کنیم با ما همراه باشید.

راهبند اتوماتیک چیست؟

راهبند به تجهیزاتی گفته میشود که وظیفه اصلی آنها مسدود کردن و کنترل تردد به مکان های خاص می باشد. از این تجهیزات برای مدیریت و نظم بخشیدن و همچنین افزایش امنیت در ورودی سازمان ها و ادارات، مجتمع های مسکونی، پارک ها، بیمارستان و موارد مشابه استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که نوع راهبند با توجه به هدف نصب آن و همچنین مکانی که قرار میگیرد تعیین می گردد. به عبارت دیگر، هر یک از انواع راهبند های اتوماتیک دارای کاربردهای خاصی هستند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

انواع راهبند اتوماتیک

راهبندها را از چند نقطه نظر می توان تقسیم بندی نمود. به طوریکه در یک تقسیم بندی کلی در دو گروه راهبند الکترومکانیک و راهبند الکتروهیدرولیک قرار میگیرند. این تقسیم بندی بر اساس سیستم موتوری آنها می باشد. از آنجا که راهبندهای هیدرولیک از استهلاک کمتری برخوردار بوده و طول عمر بیشتری نسبت به نوع راهبند مکانیکی دارند، برای مکان هایی که تردد در آنها بالا می باشد، کاربرد بهتری خواهد داشت. همچنین می توان آنها را بر اساس نحوه عملکرد و قابلیت های هر یک به سه گروه تقسیم نمود که عبارتند از:

راهبند اهرمی یا راهبند پارکینگ

راهبند اهرمی یا راهبند پارکینگ از پرکاربردترین انواع سیستم  کنترل ورود و خروج از پارکینگ می باشد که ساختار داخلی آن پیچیدگی خاصی ندارد. در حالت کلی در این نوع راهبند، میله راهبند یا بوم  راهبند در شکل های مختلف بر روی پایه ی نصب شده بر روی زمین قرار میگیرد. میله راهبند یا بوم  راهبند دارای طولی بین ۲ تا ۸ متر می باشد و می تواند مسیر مورد نظر را مسدود کند. این نوع راهبند در ورودی بیمارستان، پارک ها، پارکینگ های عمومی، مراکز خرید، شرکت های خصوصی، سازمان ها و عوارضی ها کاربرد زیادی دارد.

راهبند ستونی یا بولارد

راهبند ستونی یا بولارد نوع دیگری از راهبندها می باشد که از نظر امنیتی در سطح مطلوبی قرار گرفته است.استوانه ای شکل می باشد و در داخل زمین قرار میگیرد. با صدور فرمان از اتاق اتاق نگهبانی، به به بالا حرکت کرده و مانع از تردد وسایل نقلیه می گردد. یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع راهبند، مقاومت بسیار بالای آنها در برابر ضربه و برخورد وسایل نقلیه می باشد. از جمله مکان هایی که راهبند استوانه ای در آنها نصب می گردد، سازمان های امنیتی و نظامی و سفارتخانه ها می باشد. راهبندهای ستونی به نوبه خود دارای انواعی می باشند که جهت مطالعه بیشتر و دیدی محصولات بر روی لینک روبرو کلیک کنید. راهبند ستونی

راهبند زیرسطحی یا راهبند کف خواب

از پیشرفته ترین نوع راهبندها می توان به نوع راهبند زیر سطحی (راهبند کف خواب) اشاره نمود. راهبند زیر سطحی از نظر نحوه عملکرد شباهت زیادی با نوع ستونی یا بولارد دارد. با این تفاوت که بجای استوانه مقاوم، در این نوع راهبند از صفحه فولادی بسیار محکم استفاده میشود. راهبند زیر سطحی به ضد تروریست نیز شهرت دارد. مقاومت صفحات فولادی در این تجهیزات به اندازه ایست که کاملا در برابر وسایل نقلیه سنگین با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت مقاوم هستند.

مزایای استفاده از سیستم های کنترل ورود و خروج از پارکینگ؟

یکی از سوالات رایجی که در استفاده از سیستم های تردد وسایل نقلیه وجود دارد این است که چه لزومی برای خرید راهبند اتوماتیک وجود دارد. به عبارت دیگر، راهبند چه مزایایی دارد و استفاده از آن برای چه اهدافی مناسب می باشد. از جمله مزایای استفاده از این تجهیزات کنترلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سیستمی جهت کنترل تردد ورود و خروج از پارکینگ و افزایش امنیت در ساختمان ها و مکان های مورد نظر
  • جلوگیری از عملیات خرابکارانه به سازمان های امنیتی
  • ثبت اطلاعات خودرو در حین ورود به ساختمان ها با دوربین های نصب شده در راهبند

نکات مهم در انتخاب راهبند اتوماتیک پارکینگ

استفاده از تجهیزات کنترلی و امنیتی امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. به همان اندازه که نصب این تجهیزات در افزایش امنیت و ایجاد نظم در مکان های مورد نظر مهم و ضروری می باشد، رعایت کردن نکات مهم در انتخاب و خرید آنها نیز حائز اهمیت است. برای انتخاب و خرید بهترین نوع راهبند لازم است چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید که عبارتند از:

قابلیت های راهبند اتوماتیک پارکینگ

اینکه قصد خرید راهبند برای سازمان های امنیتی را داشته باشید یا هدف کنترل تردد خودرو در مکان های مسکونی باشد در انتخاب هایتان تاثیر زیادی دارد. برای خرید راهبند اتوماتیک پارکینگ ابتدا باید ببینید که چه انتظاراتی از دستگاه مورد نظر دارید. آیا هدف تنها کنترل و مسدود کردن مسیر تردد خودرو به داخل پارکینگ ساختمان مسکونی می باشد یا برای جلوگیری از عملیات تروریستی می خواهید از این تجهیزات استفاده کنید. اگر هدف افزایش امنیت برای مکان های مورد نظر می باشد، بهترین گزینه راهبندهای ستونی و زیر سطحی خواهد بود. چون این گروه از راهبندها در برابر ورود خودروهای سنگین کاملا مقاوم بوده و می توانند انتظاراتتان را برآورده کنند. در مقابل، اگر هدف کنترل تردد خودرو باشد، راهبندهای اهرمی یا راهبند اتوماتیک پارکینگ بهترین انتخاب خواهند بود.

البته لازم به ذکر است که علاوه بر تقسیم بندی کلی که برای انواع راهبند اتوماتیک بر اساس ویژگی های اصلی آنها ارائه شد، هر یک از آنها قابلیت های مختلفی دارند که باید در حین خرید به آن توجه داشته باشید. برای درک بهتر موضوع در ادامه نکات مهم در خرید هر یک از انواع راهبند را بیشتر شرح خواهیم داد.

نکات مهم در خرید راهبند برقی یا راهبند اتوماتیک پارکینگ

مهم ترین نکته در خرید راهبند برقی دو موردی است که در پایین به آن اشاره شده است.

  • عرض ورودی ( طول میله راهبند )
  • تعداد تردد در ساعات شبانه روز
قیمت خرید راهبند برقی

مواردی که در قیمت خرید راهبند برقی تاثیر گذار است

همچنین راهبندهای برقی دارای قابلیت هایی می باشند که بر روی قیمت آنها تاثیر گذار بوده که در حین خرید و انتخاب باید مد نظر داشت که در ادامه به آنها اشاره می شود.

  • برخی از راهبندهای برقی دارای بوم  یا میله تاشو هستند. یعنی ارتفاع میله یا بوم آنها در حالت ایستاده کاهش پیدا میکند. برای مکان هایی مانند مراکز خرید که درب ورودی آنها ارتفاع کمی دارد، این گزینه می تواند مناسب باشد.
  • برخی دیگر از راهبندهای برقی دارای فنس می باشند که فضای پایین بوم آنها نوعی فنس یا توری قرار میگیرد تا امکان تردد از این قسمت وجود نداشته باشد.
  • با توجه به اینکه سیستم محرک این تجهیزات با انرژی برق عمل می کند و قطعی جریان برق در اغلب مواقع امکان پذیر می باشد، باطری اضطراری در راهبندها تعبیه میشود. میزان ولتاژ باطری ها و طول عمر آنها از جمله موارد مهمی می باشد که در حین خرید راهبند برقی باید به آن توجه داشته باشید. در برخی از راهبندها باطری اضطراری و بکاپ در حین خرید ارائه میشود.
  • برای استفاده از راهبند برقی در مکان های تاریک، می توان از بوم هایی استفاده نمود که بر روی آنها ال ای دی نصب شده است. ال ای دی روی بوم در واقع نوعی هشدار دهنده می باشد.
  • برای مکان های پرتردد مانند فرودگاه و عوارضی ها حتما به سرعت جا به جایی اهرم راهبند دقت داشته باشید.

لازم به ذکر است که قابلیت های موجود در هر یک از تجهیزات کنترل تردد بر قیمت آنها اثر گذار است. وجود سیستم های بروز و قابلیت های پیشرفته و همچنین برند تولید کننده، از جمله مواردی هستند که بر قیمت راهبند اثر مستقیم دارند. همچنین لازم است به خدمات پس از فروش و گارانتی تجهیزات ارائه شده و صحت عملکرد آنها در زمان خرید راهبند برقی توجه داشته باشید.