راهبند ستونی

راهبند ستونی

فیلتر محصولات نمایش همه 6 نتایج
کشور سازنده
مقاومت شکست
مقاومت در برابر ضربه
تعداد تردد
گارانتی
راهبند ستونی

برترین برندهای راهبند ستونی ( امنیتی و نظامی ) جهت عملیات ضد انتحاری و تروریستی

راهبند ستونی به نام های راهبند بولارد، راهبند امنیتی، راهبند استوانه ای، راهبند عمودی، راهبند ضد انتحاری، راهبند ضد تروریستی یا راهبند نظامی معروف است که یکی از اصلی ترین تجهیزات در تامین امنیت در ورودی سازمان ها و ادارات می باشد که بخاطر مقاومت بسیار بالا در برابر برخورد با موانع کارایی زیادی دارد. راهبند ستونی یا بولارد در تمام دنیا مورد استقبال بسیار زیادی واقع شده است. برای آشنایی بیشتر با تمام آنچه لازم است قبل از خرید راهبند ستونی بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

راهبند ستونی

راهبند ستونی یا بولارد چیست؟

راهبند ستونی شامل یک استوانه فولادی می باشد که به کمک یک سیستم محرک خطی به سمت بالا و پایین حرکت می کند. کل مجموعه استوانه متحرک و سیستم محرک درون یک گودال در داخل زمین قرار داده می شود و عملکرد سیستم محرک از طریق مدار فرمان که در اتاق کنترل نصب شده هدایت می شود. استوانه فولادی در شرایطی که فرمان به آن صادر شود توسط سیستم محرک به بالا حرکت نموده و مسیر عبور خودروها را مسدود می کند. به منظور بالا بردن قدرت مقاومت این گروه از تجهیزات در برابر ضربه های ناشی از برخورد تجهیزات نظامی و خودروهای بزرگ و سنگین، آنها را در گودالی با فندانسیون بتنی قرار میدهند.

تفاوت راهبند ستونی با راهبند اتوماتیک اهرمی

تفاوت راهبند ستونی با راهبند اتوماتیک اهرمی

یکی از اصلی ترین تفاوت های موجود در راهبند بولارد با اهرمی در نوع ساختار و ظاهر آنها می باشد. به طوریکه در راهبند میله ای یک میله بر روی زمین نصب شده و بوم آن متحرک بوده و به منظور مسدود کردن مسیر و اعمال قوانین کنترل ترافیک بوم جا به جا می گردد. در مقابل، در راهبندهای بولارد ستون فولادی در داخل زمین قرار گرفته و در شرایط عادی هیچ بخش از آن در بالاتر از سطح زمین قرار ندارد. در شرایط لزوم مانند زمانی که حملات تروریستی به سازمان های مهم امنیتی صورت می گیرد، ستون های بسیار مقاوم از زمین خارج شده و مسیر را مسدود می کنند. از دیگر تفاوت های موجود در این دو نوع راهبند، میزان مقاومت و عملکرد آنها می باشد. به طوریکه از راهبندهای میله ای تنها به منظور مشخص شدن مسدود بودن مسیر استفاده شده و امکان عبور خودرو از آن وجود دارد. راهبند ستونی به طور کامل مسیر را مسدود کرده و در برابر برخورد خودروهای سنگین با سرعت 60 تا 80 کیلومتر بر ساعت را کاملا مقاوم است.

انواع راهبند ستونی

راهبندهای ستونی را می توان بر اساس فاکتورهای مختلف تقسیم بندی نمود که مهم ترین آنها عبارتند از:

راهبند ستونی معمولی

راهبند ستونی ضد تروریست

راهبند ستونی هیدرولیک

راهبند ستونی الکترومکانیک

یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که در میزان مقاومت و کارایی راهبندهای استوانه ایی یا ستونی نقش دارد، ضخامت استوانه ای و فولادی آنها می باشد. در نوع معمولی این راهبند که بیشتر در ورودی مراکز تجاری و اداری کاربرد دارد، ضخامتی حدود 4 تا 5 میلی متر برای ستون در نظر گرفته میشود. راهبند استوانه ایی معمولی در محیط هایی کاربرد دارد که احتمال حملات تروریستی در آنها بسیار کم بوده و البته کنترل تردد در آن اهمیت زیادی دارد. از دیگر ویژگی های به کار رفته در این گروه از راهبند می توان به شرایط قرار گرفتن استوانه در گودال اشاره نمود که فندانسیون آن به اندازه نوع ضدتروریستی مقاومت ندارد.

راهبند ستونی ضد تروریست

راهبند ستونی ضد تروریستی یا راهبند امنیتی بیشتر برای مکان هایی کاربرد دارد که احتمال رخ دادن حملات تروریستی وجود دارد و از لحاظ امنیتی حائز اهمیت می باشند. به عنوان مثال سازمان های بزرگ امنیتی و پالایشگاه ها، مراکز نظامی و امنیتی، سفارتخانه ها و غیره و به همین خاطر استفاده از راهبند ضد تروریستی برای آنها کاملا ضروری است. استوانه به کار رفته در این نوع بولارد از جنس فولاد بوده و حدود 10 تا 12 میلی متر ضخامت دارد. ضخامت زیاد استوانه باعث میشود تا در برابر برخورد خودروهای سنگین با سرعت 60 تا 80 کیلومتر بر ساعت مقاومت داشته باشد. همچنین این نوع راهبند ها را با نام های راهبند ضد انتحاری یا راهبند نظامی هم میشناسند.

راهبند ستونی الکترومکانیک

مکانیزم به کار رفته برای جا به جایی ستونی که در داخل زمین قرار گرفته اند، در نوع الکترومکانیک از انرژی الکتریکی برای تحرک استفاده میشود. استفاده از موتور الکتریکی برای به حرکت در آوردن ستون های فولادی باعث میشود تا سرعت جا به جایی ستون ها نسبتا کم باشد.علاوه بر این استهلاک این گروه از راهبندها بیشتر بوده نیاز به هزینه تعمیر و نگهداری بالایی دارد و برای محیط هایی با تردد بالا گزینه مناسبی نخواهد بود.

راهبند ستونی هیدرولیکی

انرژی مورد نیاز برای جا به جایی ستون های راهبندهای ستونی در این گروه از تجهیزات از طریق موتور الکتریکی و پمپ و محفظه روغن و سیلندر هیدرولیک می باشد. سرعت بالا در نوع راهبندهای هیدرولیکی باعث میشود تا گزینه ای مناسب برای محیط هایی با تردد بالا به شمار رود. علاوه براین، راهبند بولارد هیدرولیکی از استهلاک کمی برخوردار می باشد و در نتیجه هزینه کمتری را برای تعمیر و نگهداری از آنها باید پرداخت کنید.

ویژگی های مهم راهبند ستونی

تنوع در راهبندهای ستونی زیاد بوده و با در نظر گرفتن شرایط موجود در محیط مورد نظر باید بتوانید گزینه ای مناسب را انتخاب کنید. از مهم ترین نکات و ویژگی هایی که در انتخاب راهبند ستونی باید مد نظر قرار دهید عبارتند از:

مقاومت در برابر ضربه

Impact resistance  به حداکثر فشار بر حسب ژول گفته میشود که راهبند می تواند در صورت برخورد مانع با آن تحمل کند. ستون های راهبند در صورت وارد شدن ضربه با این اندازه فشار کاملا سالم هستند و کارایی خود را از دست نخواهند داد.

قدرت شکست

قدرت شکست یا Breaking resistance به میزان فشار وارد شده بر ستون راهبند گفته میشود که برحسب ژول است. برخورد خودرو یا سایر موانع با این این فشار به ستون باعث میشود تا راهبند از کار افتاده و کار کرد خود را از دست می دهد.

سرعت جا به جایی راهبند

یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که در انتخاب و خرید راهبند ستونی یا راهبند عمودی باید به آن توجه ویژه داشت، سرعت جا به جایی ستون می باشد. با توجه به میزان تردد در محیط و همچنین حساسیت بالای آن در برابر حملات تروریستی راهبندهایی را انتخاب کنید که از سرعت ایده آلی برخوردار می باشند. به عنوان مثال اگر سرعت جا به جایی میله راهبند اهمیت بالایی دارد بهتر است از نوع هیدرولیکی گزینه های مورد نیاز را انتخاب کنید.

ارتفاع راهبند استوانه ای

در طراحی و ساخت راهبند های استوانه ای ارتفاع های مختلفی را برای استوانه آن در نظر می گیرند. به عنوان مثال در راهبند H275 فک ارتفاع استوانه 800 میلی متر می باشد و در سایر مدل ها ممکن است متفاوت باشد. با توجه به محیطی که راهبند استوانه ای نصب می گردد و سیاست های امنیتی در نظر گرفته شده باید گزینه هایی را انتخاب کنید که ارتفاع آنها در اندازه مطلوبی قرار دارد.

قابلیت های جانبی راهبند

در سیستم داخلی راهبندهای بولارد قابلیت های جانبی در نظر گرفته شده است که باعث میشوند کارایی بهتری داشته و نتایج مطلوبی را در شرایط حاد بروز دهند. به عنوان مثال، بسیاری از آنها قابلیت اتصال به سیستم های کنترل ترافیک، سیستم های پلاک خوان، سیستم های تشخیص چهره و سایر سیستم های access control را دارا می باشند.

قیمت راهبند ستونی

قیمت راهبند ستونی

تنوع بسیار بالا در راهبندهای ستونی و ویژگی های به کار رفته در هر یک باعث میشود تا از نظر قیمت نیز با هم کاملا متفاوت باشند. به همین خاطر نمی توان نرخ ثابتی را به عنوان قیمت راهبند ستونی ارائه داد.

  • نوع راهبند ستونی (راهبند ستونی معمولی و راهبند ستونی ضد تروریست)
  • قدرت شکست
  • مقاومت در برابر ضربه
  • جنس استوانه
  • سیستم محرک (الکترومکانیکی و هیدرولیکی)
  • ارتفاع استوانه
  • و غیره همگی از جمله فاکتورهایی هستند که بر قیمت راهبند ستونی اثر می گذارند.

خرید راهبند ستونی

با توجه به اینکه هر یک از راهبندها برای محیط های خاصی کاربرد دارند، در نتیجه بهتر است قبل از خرید با کارشناسان و افراد با تجربه در این حوزه مشاوره های لازم صورت گیرد. گروه درب اتوماتیک ویانا به عنوان یکی از با تجربه ترین کارشناسان در ایران، انواع راهبند ستونی، میله و سایر سیستم های کنترلی و امنیتی را ارائه داده و آماده ارائه مشاوره های قبل از خرید راهبند ستونی و غیره می باشد.
جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.